Western Sport Club Hořice, z.s.

WESTERN SPORT CLUB HOŘICE, z.s. je neziskovou organizací založenou na základě zákona č. 83 / 1990 Sb. o sdružování občanů, registrovanou Ministerstvem vnitra ČR vzniklou za následujícím účelem:
  A) Organizování jezdeckých kurzů a provoz jezdecké školy pro děti, mládež i dospělé.
  B) Organizování aktivního využití volného času pro děti, mládež i dospělé.
  C) Propagace zdravého životního stylu spojeného s aktivním pobytem v přírodě.
  D) Organizování sportovního vyžití dětí, mládeže i dospělých formou přehlídek, závodů, společných vyjížděk do přírody a dalších aktivit.
  E) Propagace dobrého přístupu ke koním a sportovního chování
Od roku 2000 je Western Sport Club Hořice složkou České unie sportu - ČUS a Svazu rekreačního sportu - ČSRS.

WSC - zdravé jádro 2010

 

Co klub nabízí?

Western Sport Club Hořice nabízí dětem i dospělým možnost westernového ježdění na dobře přiježděných a trénovaných koních plemen American Paint Horse a American Quarter Horse.

Westernové ježdění je organizováno výhradně formou kurzů, jejichž účastníci pravidelně docházejí na jezdecké hodiny. Výuka probíhá na jízdárně, s pokročilejšími jezdci vyjíždíme do terénu. Jezdecké kurzy vede ing. Andrea Poláková. V průběhu kurzů získají účastníci základní návyky a dovednosti při práci s koňmi. Naučí se připravit koně před jízdou - tzn. správně koně vyčistit, nasedlat a nasadit ohlávku či uzdečku. Následuje základní příprava práce s koněm ze země, správné vedení koně  na ohlávce, lonžování apod. Na koňském hřbetě si potom žáci osvojí  základy jízdy ve westernovém stylu a to jak v sedle, tak i na neosedlaném koni.

©2006-2021 Western Sport Club Hořice. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Vojtěch Jahoda.